Sada na opravu prasklín čelného skla

Sada na opravu prasklín čelného skla

Kód: 02832
9,90 €
S DPH
Množstvo

Obsah súpravy:
opravná živica
samolepiace tesnenie
základ pre aplikáciu
vytvrdzovacia fólia
žiletku
striekačka s pružinovým uzáverom
plátno
špendlík na kreslenie
čierny O-krúžok tesnenia
poučenie

Súprava na opravu čelného skla je ľahko použiteľná súprava na opravu čelného skla a svetlometov. Je ideálny na odstraňovanie triesok a prasklín spôsobených nárazom kameňa. Používa sa na opravu rôznych druhov a typov rozstrekov. Bezfarebný, nezanecháva žiadne stopy. Po aplikácii získa produkt priehľadnú formu, vďaka ktorej je miesto opravy neviditeľné. Sada príslušenstva umožňuje aj osobe neskúsenej v opravách zbaviť sa defektu jednoduchým a účinným spôsobom. Medzery a škrabance spôsobené prasklinami sa stávajú takmer neviditeľnými a najdôležitejšou výhodou lepidla je, že zastavuje ďalšie praskanie čelných skiel.

UPOZORNENIE
Vyhýbajte sa priamemu slnečnému žiareniu - pracujte v tieni.
Neopravujte prasklinu pokiaľ je čelné sklo horúce. Zaparkujte auto v tieni a otvorte okná pre ochladenie sklenenej plochy.
Vyvarujte sa kontaktu s očami, pokožkou a karosériou vozidla.
UCHOVÁVAJTE MIMO DOSAHU DETÍ

NÁVOD NA POUŽITIE 1

Čelné sklo sa skladá z troch vrstiev: sklenná vnútorná a vonkajšia a vrstva lepidla v strede. Poškodenie sa spravidla prejaví iba na jednej vrstve skla.

Vezmite zrkadielko a zasuňte tyčky po oboch bočných stranách. Pripevnite prísavky na koniec oboch tyčiek a zostavu prilepte na vnútornú stranu opravovaného skla pod opravovanú časť. (Zrkadielko má pomôcť pri sledovaní zadnej časti opravovaného skla)
Pomocou červeného zatláčacieho špendlíka odstráňte zvyšky skla a iné nečistoty. Na vyčistenie poškodeného miesta použite handričku.
Odtrhnite zadnú stranu lepiaceho tesnenia a prilepte ho k čelnému sklu tak, aby bol otvor na aplikovanie nad stredom poškodenia. Odtrhnite prednú časť lepiaceho tesnenia a vložte čierny O krúžok do stredu otvoru.
Nalepte podstavec na lepiace tesnenie a zároveň dbajte na to, aby otvor na aplikovanie smeroval nahor. Pomocou svojho palca dotlačte podstavec do povrchu skla, aby ste zaistili pevné utesnenie.
Vezmite opravnú živicu a odrežte koniec fľaše pod čiernym kruhom. Jemne stlačte základňu fľaše asi trikrát. Mali by výjsť 2 - 3 kvapky živice (množstvo živice treba prispôsobiť rozsahu poškodenia). Pomocou zrkadla si potvrďte, že dostatočné množstvo živice sa aplikovalo do podstavca.
Pripevnite striekačku do otvoru podstavca, vytiahnite piest nahor a zaistite ho druhou sponou. Držte striekačku v tejto polohe po dobu 10 - 15 minút, aby sa vytiahli všetky vzduchové bubliny. Odstráňte striekačku z podstavca a potom ju znovu pripevnite. Zatlačte piest v striekačke a zaistite ho pri prvej spone. Ponechajte zablokovanú striekačku v tejto polohe 10 - 15 minút. Pomocou zrkadielka overte či poškodenie bolo vyplnené. Ak sa prasklina výrazne stratila, oprava prebieha úspešne (Účelom tohto kroku je umožniť živici preniknúť do stredu skla. Tento krok je zásadný pre správnu opravu. Ak sú výsledky neuspokojivé, opakujte tento krok, aby sa vo vnútri podstavca vytvoril väčší tlak).
Odstráňte striekačku a pomocou žiletky zložte podstavec a lepiace tesnenie.
Do stredu poškodenej oblasti nakvapkajte 1 až 2 kvapky živice. Priložte vytvrdzovaciu fóliu na miesto poškodenia a pomocou žiletky vyhlaďte povrch, aby ste zaistili rovnomerné rozloženie živice pod fóliou. Ak je výsledok z predchádzajúceho kroku neuspokojivý, opakujte krok 9, kým nie je výsledok uspokojivý.
Sada pre prácu počas každého počasia obsahuje tiež vytvrdzovacie UV svetlo, ktoré vytvrdí živicu za 3 - 5 minút. Prirodzenie na priamom slnku živica tvrdne 15 - 20 minút.
Po vytvrdnutí živice odstráňte vytvrdzovaciu fóliu. Držte žiletku pod uhlom 45 ° a jemne zoškrabte všetky prebytočné zvyšky.
Povrch skla očistite handričkou. Oprava je dokončená a vozidlo je pripravené na jazdu. Odporúča sa chrániť miesto opravy pred kontaktom s vodou aspoň 24 hodín.
Predné sklo je bezpečné, ak ste opravu vykonali správne. Živica zvyšuje pevnosť skla a teda môžete bezpečne používať vozidlo.

NÁVOD NA POUŽITIE 2

Sadu je možné použiť aj na opravu prasklín o dĺžke do 20 cm.

Vezmite opravnú živicu a odrežte koniec fľaše pod čiernym kruhom. Nasuňte plastovú hadičku na hornú časť fľaše so živicou.
Fľašu živice postavte pod uhlom 45 ° k povrchu skla a pomaly vytlačte 1 kvapku opravnej živice. Prasklina by mala miznúť, keď opravná živica preniká pod vrstvu skla. Pokračujte v nanášaní kvapiek živice pozdĺž celej praskliny, až prasklina prestane byť viditeľná.
Pri hlbších trhlinách nemusí byť živica schopná úplne preniknúť cez celú trhlinu. V týchto prípadoch sa odporúča použiť vrecko s horúcou vodou alebo sušič vlasov na zahriatie trhliny, aby sa živica ľahšie infiltrovala.
Po aplikovaní živice priložte vytvrdzovaciu fóliu po celej dĺžke praskliny a vyhlaďte pomocou žiletky.
Živica prirodzene tvrdne 10 - 15 minút na priamom slnku alebo 3 - 5 minút pod UV svetlom.
Držte žiletku pod uhlom 45 ° so sklom, odstráňte vytvrdzovaciu fóliu a odstráňte všetky prebytočné zvyšky.
Povrch skla utrite handričkou. Oprava je dokončená.
Predné sklo je bezpečné, ak ste opravu vykonali správne. Živica zvyšuje pevnosť skla a môžete teda bezpečne používať vozidlo.

02832
Novinka